Браузер самостійно відкривається? Як вирішити проблему?

Браузер самостійно відкривається?

Браузер відривається самостійно, останнім часом найпоширеніша проблема у користувачів. Нажаль ця проблема викликана вірусним програмним забезпеченням, яке відкриває самостійно браузер, як правило сторінки рекламного характеру.

Що цікаво, браузер може запускатися не тільки при запуску комп’ютера чи вході до Windows, але й підчас роботи за комп’ютером. Водночас, якщо в цей час браузер відкритий Вами, то реклама буде відкриватись в нових вікнах, навіть за відсутності дій з боку користувача.   

То ж, в цій інструкції ми розглянемо детально, як і де в Windows приписується такий мимовільний запуск браузера з рекламою, та як виправити ситуацію.

Чому браузер відкривається само по собі?

Отже, причиною мимовільного відкриття браузера, є завдання у планувальнику завдань Windows. А також записи в реєстрі в розділах автозавантаження, зроблені вірусним програмним забезпеченням.

При цьому, навіть якщо Ви видалили небажане програмне забезпечення за допомогою антивірусу, чи іншого програмного засобу. Проблема може зберегтися, так як найчастіше противірусні засоби можуть видалити причину проблеми, тобто вірус. Але наслідки роботи шкідливого програмного засобу залишаться, наприклад запис в планувальнику завдань Windows.

Тобто, взявши до уваги вище зазначене, нам необхідно після роботи антивірусних засобів, в ручну попрацювати.

Щоб виправити проблему, виконайте наступі дії:

1. Натисніть клавіші Win+R на клавіатурі (де Win – клавіша з емблемою Windows), введіть taskschd.msc та натисніть Enter.  

2. У планувальнику завдань, що відкрився ліворуч, виберіть «Библиотека планировщика заданий».

3. Наступний наш крок, це знайти завдання, які викликають відкриття браузеру в списку. Особливою ознакою таких завдань, що вони як правило запускаються раз в декілька хвилин. Також знайти їх по назві не вийде, так як вони намагаються маскуватися під іншими назвами. Тому необхідно відкривати вкладку «Триггеры» внизу та передивлятися частоту повтору.

4. Побачити, що саме запускає кожне із завдань, ви можете, вибравши завдання, на вкладці «Действия»

5. Кожне підозріле завдання необхідно відключити. Для цього на ньому натисніть праву кнопку миші виберіть пункт «Отключить». До речі, одразу краще не видаляти, якщо Ви не впевнені на 100 відсотків. Спочатку прослідкуйте, щоб все працювало коректно в системі, а потім видаляйте.

Після того, як визначені пукти Ви конали і повідключали все зайве, подивіться чи була вирішена проблема. Якщо браузер продовжує відкриватись після цього, то необхідно подивитися ще в іншому місці, а саме в реєстрі. Там також може бути прописаний запуск браузера з небажаною рекламою.

Як в реєстрі Windows видалити самостійний запуск браузера?

Щоб в реєстрі Windows видалити запис про автоматичний запуск браузера, необхідно:

1. Натисніть клавіші Win+R на клавіатурі (де Win – клавіша з емблемою Windows), введіть regedit та натисніть Enter.

2. В реєстрі Windows перейдіть до гілки реєстру HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

3. Видаліть зі списку кожний підозрілий пункт, та перезавантажте комп’ютер

Є ймовірність, що після того, як Ви видалите пункти з планувальника завдань або автозавантаження, вони знову з’являться, що буде говорити про те, що на комп’ютері залишилися небажані програми, які викликають проблему.

В такому випадку необхідно провести знову перевірку Вашої системи спеціальними засобами видалення шкідливих програм, наприклад AdwCleaner.

Наш канал – YouTube

Наші сторінки в соціальних мережах – Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *