Як вимкнути сповіщення про підписку в Proxmox?

Proxmox – відомий австрійський виробник програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом, найбільш відомим їх продуктом є система віртуалізації Proxmox Virtual Environment. Комерційна модель компанії будується за принципом продажу підтримки на основі підписки, разом з якою надається доступ до корпоративного репозиторію. При цьому ніякого поділу між комерційними та безкоштовними користувачами немає, просто у безкоштовний репозиторій пакети потрапляють із деякою затримкою, у разі виявлення вразливостей та публічного доступу до продукту це може бути чутливим.

Але багато хто використовує продукти Proxmox всередині локальної мережі і для них це питання не стоїть настільки актуально, в цьому випадку основною перевагою стає можливість безкоштовного комерційного використання продукту. Це дійсно так, жодних обмежень у Proxmox немає, це відкрите ПЗ ліцензується під GPL, підписка – справа суто добровільна.

При цьому багато користувачів вважають це повідомлення настирливим і висловлюють бажання його відключити. Бажання цілком зрозуміле, але тут неминуче спливає юридична сторона питання. Чи мають право розробники настирливо пропонувати вам передплату? Так, ви використовуєте продукт їхньої інтелектуальної праці, і вони мають право вбудовувати в нього будь-які рекламні та інші пропозиції, наскільки це допускається законом.

Коротко підіб’ємо проміжний результат: наявність або відсутність підписки не позначається на функціональності товару і не обмежує можливість його комерційного використання. Відключити повідомлення можна на законних підставах, які лежать в основі вільної ліцензії GPL.

Видалення сповіщення про підписку в Proxmox

Отже, почнемо

Відкриємо файл /usr/share/javascript/proxmox-widget-toolkit/proxmoxlib.js та знайдемо в ньому ділянку коду:

if (res === null || res === undefined || !res || res

.data.status.toLowerCase() !== ‘active’)

Тут не потрібно глибоко вникати в логіку програми, достатньо розуміти, що це умова і якщо вона істинна, то виконуватиметься одна частина програми, яка показує нам повідомлення, а якщо хибно – то інша. Рішення в даному випадку гранично просто – робимо умову завжди помилковим, для цього замінюємо наведений вище код:

if (false) {

Збережіть файл і вийдіть із сесії у веб-консолі Proxmox, також рекомендуємо очистити кеш браузера (Ctrl + F5), потім можемо знову заходити в панель керування, настирливе повідомлення нас більше не потурбує.

Наш канал – YouTube

Наші сторінки в соціальних мережах – Facebook

Як вимкнути сповіщення про підписку в Proxmox?
Позначено на:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *