Компанія Microsoft реалізувала підтримку підсистеми WSL2 (Windows Subsystem for Linux) у Windows Server 2022. Спочатку підсистема WSL2, що забезпечує запуск виконуваних файлів Linux у Windows, пропонувалася тільки у варіантах Windows для робочих станцій, але тепер Microsoft переніс цю підсистему і серверні редакції Windows. Компоненти для підтримки WSL2 у Windows Server поки що доступні для тестування у формі експериментального оновлення KB5014021 (OS Build 20348.740). У червневому зведеному оновленні підтримку Linux-оточень на базі WSL2 планують інтегрувати в основний склад Windows Server 2022 та запропонувати всім користувачам.
Для забезпечення запуску виконуваних файлів Linux WSL2 відмовилися від використання емулятора, що виконував трансляцію системних викликів Linux в системні виклики Windows, і перейшли на надання оточення з повноцінним ядром Linux. Пропоноване для WSL ядро засноване на випуску ядра Linux 5.10, який розширений специфічними для WSL патчами, що включають оптимізації для скорочення часу запуску ядра, зменшення споживання пам’яті, повернення Windows звільненої Linux-процесами пам’яті, залишення в ядрі мінімально необхідного набору.
Ядро виконується серед Windows за допомогою віртуальної машини, вже задіяної в Azure. Оточення WSL виконується в окремому дисковому образі (VHD) з файловою системою ext4 та віртуальним мережним адаптером. Компоненти простору користувача встановлюються окремо та базуються на збірках різних дистрибутивів. Наприклад, для встановлення в WSL у каталозі Microsoft Store пропонуються збірки Ubuntu, Debian GNU/Linux, Kali Linux, Fedora,
Alpine, SUSE та openSUSE.