Microsoft додав підтримку WSL2 (Windows Subsystem for Linux) у Windows Server

Windows Subsystem for Linux

Компанія Microsoft реалізувала підтримку підсистеми WSL2 (Windows Subsystem for Linux) у Windows Server 2022. Спочатку підсистема WSL2, що забезпечує запуск виконуваних файлів Linux у Windows, пропонувалася тільки у варіантах Windows для робочих станцій, але тепер Microsoft переніс цю підсистему і серверні редакції Windows. Компоненти для підтримки WSL2 у Windows Server поки що доступні для тестування у формі експериментального оновлення KB5014021 (OS Build 20348.740). У червневому зведеному оновленні підтримку Linux-оточень на базі WSL2 планують інтегрувати в основний склад Windows Server 2022 та запропонувати всім користувачам.

Для забезпечення запуску виконуваних файлів Linux WSL2 відмовилися від використання емулятора, що виконував трансляцію системних викликів Linux в системні виклики Windows, і перейшли на надання оточення з повноцінним ядром Linux. Пропоноване для WSL ядро ​​засноване на випуску ядра Linux 5.10, який розширений специфічними для WSL патчами, що включають оптимізації для скорочення часу запуску ядра, зменшення споживання пам’яті, повернення Windows звільненої Linux-процесами пам’яті, залишення в ядрі мінімально необхідного набору.

Ядро виконується серед Windows за допомогою віртуальної машини, вже задіяної в Azure. Оточення WSL виконується в окремому дисковому образі (VHD) з файловою системою ext4 та віртуальним мережним адаптером. Компоненти простору користувача встановлюються окремо та базуються на збірках різних дистрибутивів. Наприклад, для встановлення в WSL у каталозі Microsoft Store пропонуються збірки Ubuntu, Debian GNU/Linux, Kali Linux, Fedora,
Alpine, SUSE та openSUSE.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *